Jdi na obsah Jdi na menu
 


Druh filmu:Dobrodružný Fantasy

Rok výroby:2005

V roce 1950 vydal učenec, kritik a spisovatel C.S. Lewis knihy Letopisy Narnie:Lev, čarodějnice a skříň, která se stala základem sedmidílného cyklu. Lewisovým záměrem bylo napsat sérii fantasy pohádek pro děti, nicméně výsledkem jeho snažení byly mnohem rozsáhlejší a velkolepjejší knihy, než by so kdo pomyslel.

Sourozenci Petr,Zuzana,Edmunt a Lucka (jdou tak za sebou i věkově), jsou uprostřed druhé světové války. Po útoku na jejich dům, je matka pošle daleko od domova, na starou usedlost. Usedlost obývá jen starý muž a uklízečka, která nemá děti zrovna v lásce.

Děti si začnou hrát na schvávanou a Lucka vleze do pokoje, kde nalezne skříň. Nezaváhá a otevře jí, aby se do ní schovala a dostává se do země Narnie. Potkává milého Fauna a zdrží se tu několik hodin. Když se vrátí zpět, zjistí, že mezi tím co byla v Narnii, zastavil se tam čas.

Lucinka vypráví sourozencům o Narnii, ale ti jí nevěří.

Za nedlouho se dostane do Narnie i Edmunt. Setká se tam se zlou královnou, která Narnii krutě a nelítostně vládně a kvůli které je tam neustále zima. Edmund se s královnou domluví, že jí přivede zbylé tři sourozence, aniž by věděl proč. Je to však proto, aby je královna mohla zabít a tím by zabránila proroctví, které má zachránit Narnii. Edmund vše o návštěvě Narnie zatají.

Další den, když si hrají, rozbijí okno. Uklízečka, která vše slyší, si je běží podat a sourozenci se běží schovat do skříně.Díky tomu se dostanou do Narnie.

Lucince už všichni samozřejmě věří.

Lucinka rychle běží za Faunem, ale v jeho domečku nalezne jen dopis, se vzkazem o Faunově uvěznění za bratříčkování se s člověkem.Lucce je ihned jasné že Faun je ve vězení jen kvůli ní.

V Narnii se setakají s Bobry, kteří jim řeknou o proroctví, které zachrání jejich zemi a že náplní tohoto proroctví jsou oni. Mezi tím co jim Bobr vykláda, Edmund uteče do královnina zámku a vyzrazuje jí, kde jsou teď jeho sourozenci. Královna na ně pošle smečku vlků a Edmunda vsadí do žaláře.

Sourozenci se včas dozví o nebezpečí a stihnou utéct.

Dostávají se na bezpečné místo, kde vládne Narnií proslulý Aslan. Později se dozvídají, že Aslan je lev, který připravuje vojsko proti královně a za pomoci sourozenců jí chce i porazit.

Začíná válka a Petr je v čele vojska. Aslan zabijí královnu a Zuzka,Lucka a vysvobozený Edmund, zahánějí královnino vojsko.

Sourozenci jsou korunováni a stávají se vládci Narnie.

Je o několik let později a už dospělí sourozenci jsou na lovu. Dostanou se na místo, kde poprvé spatřili Narnii. Lucka si na to místo jako jediná pamatuje a jde směrem který její znám. Ostatní jí následují a po chvíli se oběvují nazpět v pokoji staré usedlosti kde se čas zastavil a zjišťují, že jsou z nich zase děti.

 

Náhledy fotografií ze složky Letopisy Narnie:Lev,čarodějnice a skříň

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ahojky

(já-já-já, 25. 7. 2007 10:48)

Ahojky!! Nechceš se spřátelit??? Můj web je www.oletopisechnarnie.estrankyk.cz... pokud ano tak se ozvi na mejlu oletopisechnarnie@seznam.cz.... díky a ahooooj

Letopisy Narnie

(777, 23. 10. 2006 15:47)

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm.Podívej se na: http://www.barcabarca.estranky.cz/.